چطور بدون کلاس و معلم زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

چطور بدون کلاس و معلم زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

چطور می توانم خود آموز و به درستی زبان را یاد بگیرم؟

یاد گیری زبان انگلیسی را از کجا شروع کنم؟

یادگیری زبان انگلیسی در منزل

 

 

این ها سوالاتی هستند که اکثر افرادی که دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند ، معمولا باهاشون مواجه می شوند . همراه ما باشید، چون که ما در این مقاله قصد داریم که به این سوالات و دیگر سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاد رو ، به طور کامل جواب بدیم.

خیلی ها هستند برای پاسخ به این پرسش ها ساعت ها در اینترنت می گردند . به امید پیدا کردن بهترین منبع . کار درستی هست، اما بنظر من هدر دادن وقته ! شما کافیه با یکی از منابع شروع کنید و پیش برید . کم کم در طی راه یادگیری خودتون متوجه می شید که کدام منبع برای شما بهترین است .

شما می توانید از سایت های آموزش زبان انگلیسی ، اپلیکیشن های آموزش زبان ، دیدن فیلم و کلیپ های آموزشی که جنبه فان دارند و حتی با گوش کردن آهنگ زبان رو یاد بگیرید . که در ادامه به بررسی تک تک این ها می پردازیم .

اتمسفر:

اول از همه سعی کنید اتمسفر و فضای اطرافتون رو تا جای ممکن انگلیسی کنید . اینجوری مغزتون راحت تر یاد میگیره .

آموزش از طریق موسیقی:

قطعا همه ی ما اکثر و یا بعضی از شعرهای بچگی مان را به یاد داریم . من به این میگم جادوی موسیقی ! چون میتونه روی ناخودآگاه شما تاثیر بزاره و به شما کمک بزرگی در یادگیری زبان بکنه . موسیقی میتونه به ما در یاد گرفتن کلمات و نحوه تلفظ آن ها و یادگیری ساختار ها و الگو های زبانی به طور غیر مستقیم کمک کند . مخصوصا برای کسانی که می خواهند در بزرگسالی زبان یاد بگیرند . یاد گیری با موسیقی میتونه یک روش مفرح و اثر بخش باشه. میتونید به بخش آموزش از طریق آهنگ سایت فانگلیش مراجعه کنید.

اینجا کلیک کنید.

 

 

یادگیری زبان انگلیسی با پادکست:

پادکست ها در مورد موقعیت های مختلفی هستند که در زندگی روزانه باهاشون مواجه میشیم و یا در مورد موضوع های مختلف فرهنگی یا اجتماعی هستند . شما می تونید با توجه به علاقتون یکی از موضوعات پادکست رو انتخاب کنید و به آن گوش بدید . توجه داشته باشید که موقع گوش دادن به پادکست یا آهنگ اصراری بر یادگیری و فهمیدن تمام آن نداشته باشید . اونوقت متوجه می شید که گوش شما با واژگان و کلمات انگلیسی آشنا میشه و بعد از مدتی براتون تشخیص کلمه راحت میشه . و به طور غیر مستقیم هم ، شما با گرامر و ساختار جمله آشنا شده اید .

میدونستی فانگلیش پادکست هم داره؟ یه سر به این بخش بزن !! اینجا کلیک کنید.

 

یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم:

فیلم دیدن هم مثل دو گزینه ی قبلی میتونه دایره لغات شما رو افزایش بده و هم اینکه شما رو با ساختار های زبانی آن زبان آشنا کنه و هم با فرهنگ اون کشور . اما فیلم دیدن تا حدودی جذاب تره برای بعضی از افراد ، چون با بخش دیداری و شنیداری مغز به طور همزمان در ارتباط هست و هم اینکه شما میتوانید با حالت دهان برای تلفظ یک کلمه راحت تر آشنا بشید .

لازم نیست که شما برید تمام فیلم ها در ژانر های مختلف رو ببینید . بلکه شما می تونید  فقط کارهای بازیگر مورد علاقتون رو دنبال کنید . و سعی کنید که لهجه اون شخص و ادای اون شخص رو در بیارید . بعد هر دیالوگ که می شنوید ، میتونید فیلم رو نگه دارید و آن را تکرار کنید.این یکی از عالی ترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی هست.

میتونید به بخش یادگیری از طریق فیلم سایت فانگلیش هم مراحعه کنید. اینجا کلیک کنید.

از مجموعه واژگان مرتبط کمک بگیرید:

منظور از عنوان این است که از واژه های مترادف یا متضاد برای یادگیری کمک بگیرید . مثلا وقتی که دارید در مورد واژه اقیانوس یاد می گیرید می تونید در کنارش واژه هایی مثل آب ، حیوانات آبزی ، موج ، خشکی و…رو هم یاد بگیرید .با این کار هم دایره لغاتتون افزایش پیدا میکنه و هم اینکه کلمات در ذهن تون ماندگار میشن .

نگران نباشید…..ما فکر اینجاش رو هم کردیم !!! واسه دیدن بخش دیکشنری کاربردی اینجا کلیلک کن.

 

لغت ها را در جمله و عبارات بگیرید:

اکثر واژه ها چند معنی دارند و بعضی یک معنی . سعی کنید معنای کلمه را با توجه به موقعیت آن همراه با یک مثال یاد بگیرید.

خواندن متن ها و کتاب های انگلیسی:

با این کار هم مهارت ریدینگ شما تقویت می شود و علاوه بر آن با ساختار جمله و لغات جدید تری اشنا می شوید . شما می تونید هنگامی که در حال خواندن متنی هستید یک دفترچه همراه خود داشته باشید . برای یادداشت چیزهایی که از نظر شما مهم و کاربردی هستند.

مثلا یک دفترچه برای لغات و دفترچه دیگری برای گرامر.برای یادگیری گرامر بهتر است که بیشتر متن بخوانید. باعث یادگیری به صورت نا خودآگاه میشه.

 

 

داشتن دفتر خاطرات به زبان انگلیسی:

خب…این کار میتونه هم مهارت رایتینگ شما رو تقویت کنه و هم اوضاع گرامرتان بهتر می شود.

با خودتان انگلیسی حرف بزنید! خیلی زیاد!

خب اگه بخوام اعتراف کنم باید بگم که این روش خیلی به من تو اسپیکینگ و یادگیری گرامر کمک کرده . شما می تونید جلوی آینه با خودتون به انگلیسی حرف بزنید و ادای آدم ها و شخصیت های فیلم ها رو در بیارید و دیالوگ هاشون رو تکرار کنید.

ضبط صدا:

شما می تونید صدای خودتون رو ضبط کنید و بعد به آن گوش دهید ، اینجوری خودتون متوجه اشتباهاتتون می شید و می فهمید که  اشکال تون  کجای کار است. در لهجه؟ یا در گرامر؟ یا در روان بودن؟ ….اینجوری لهجتون هم به مرور بهتر میشه.

 

از اشتباهات خود نترسید!

بعد انجام دادن مراحلی که گفته شد حالا شما میخواهید که از دانشی که یاد گرفتید استفاده کنید. قطعا شما مشکلاتی دارید و این غیر قابل انکاره . از اشتباهاتتون نترسید. باور کنید که اشتباهات شما بهترین معلم شما هستند چون دارن به شما نشون میدهند که کجا رو درست یاد نگرفتید و یا اشکال دارید و نیاز به دوباره خوانی داره.

 

البته راه دیگه ای هم هست و اونم اینه که نرم افزار فانگلیش رو دانلود کنی!!! توش پر از آموزش های جذاب و مفیده!! کللللی ویدئو و پادکست آموزشی برای شما همراهان دوست داشتنی.لینک دانلود

 

سن یادگیری زبان انگلیسی

از چه سنی باید به کودک زبان دوم یاد داد؟

یادگیری زبان به عنوان یک بزرگسال

 

 

در بخش دوم مقاله سعی داریم که به این سوالات جواب بدیم. بسیاری از کارشناسان معتقدند که هر چه کودک کوچک تر باشد ،در یادگیری زبان موفق تر خواهد بود.

سن 7 تا 10 سال بهترین سن یادگیری در کودکان است . چون به اندازه کافی با زبان خودشون آشنا شده اند و حالا میتوانند زبان دوم را بهتر یاد بگیرند . تحقیقات نشون داده که کودکان دو زبانه معمولا در سایر زمینه ها عملکرد بهتری نسبت به همسالان غیر دو زبانه ی خود دارند.که این به علت تغییرات فیزیولوژیک در مغز کودکان است.

اما… به عنوان یک بزرگسال چطوری باید زبان یاد بگیریم؟ اگر شما یک بزرگسال هستید ممکنه با شنیدن این جمله که (( بهترین سن یادگیری زبان در کودکی است. )) کمی احساس نا امیدی بکنید . بیاین صادق باشیم این واقعیت که کودکان زودتر یاد میگیرن غیر قابل انکاره ! اما از طرفی سن فقط یک عدده . ! نه بیشتر! اعداد رو دور بریزید . آموختن در هر سنی امکان پذیر است.

تفاوت زبان آموزی یک کودک با یک بزرگسال در روش یادگیری هست . کودکان معمولا به صورت شهودی یاد میگیرند و بزرگسالان به صورت سیستماتیک .

یادگیری زبان در بزرگسالی میتونه  خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل رو کاهش بده . علاوه بر این بزرگسالان می توانند با طمانینه و آرامش بیشتری زبان یاد بگیرند و تکرار بیشتری داشته باشند. و مزیت دیگری که زبان آموزان بزرگسال دارند این است که با روش های بیشتری برای یادگیری زبان آشنا هستند و این میتونه یک برگ برنده باشه برای بزرگسالان .

 

 

چگونه گرامر انگلیسی را بهتر یاد بگیریم؟

 

 

1.گرامر را در قالب متن و یا یک مثال یاد بگیرید .

2.گرامر را به روش قدیمی و از طریق آموزش مستقیم ساختار یاد نگیرید . این کار باعث میشه تا در هنگام صحبت بیشتر به گرامر توجه کنید تا به زیبایی و روانی حرفتون .

اول گرامر یا لغت ؟

این سوالیه که اکثرا باهاش آشنا مواجه میشوند که اول گرامر یاد بگیرند یا لغت ؟ جواب این سوال لغت هست . چون شما برای پر کردن ساختار های جمله اول به لغت نیاز دارید . اساس هر زبان لغت هست . شما یک بچه رو تصور کنید که داره یاد میگیره که چطور به زبان خودش صحبت کنه . اول از همه این کودک لغت یاد میگیره .

بخش گرامر

دیکشنری کاربردی

یادگیری مکالمه یا گرامر ؟

جواب این سوال مکالمه هست . چرا ؟ چون که بیشتر متد های آموزشی سعی بر ارتباط برقرار کردن با افراد در قالب مکالمه دارند . و نکته دیگر اینکه شما میتوانید گرامر را از طریق مکالمه یاد بگیرید.یعنی هم گرامر و هم مکالمه رو به صورت هم زمان یاد بگیرید.

 

فانگلیش home

 

 

 

3 پاسخ
 1. سروناز
  سروناز گفته:

  سلام
  خیلی ممنون از مطلب خوب شما.
  برای تمرین زبان انگلیسی با فیلم و پادکست و همچنین ایجاد اتمسفر زبانی سایت rimersi.com رو پیشنهاد میدم.
  من چند وقتی هست که از این سایت استفاده می‌کنم و پیشرفت خوبی داشتم.

  پاسخ
  • ادمین فانگلیش
   ادمین فانگلیش گفته:

   سلام ممنون از پیشنهادتون
   حتما سایتی که گفتین رو چک میکنیم.
   بزودی پادکست فانگلیش هم منتشر میشه.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *