شروع یادگیری زبان انگلیسی

شروع یادگیری زبان انگلیسی

شروع یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی همانند مسیر یک دونده ماراتن است.

اگر دونده تمام مسیر را با سرعت بدود، در ابتدا سرعت دونده در بهترین حالت ممکن برای او است.

دونده با  نهایت توان و  انرژی مسیر را طی میکند.

اما وقتی به وسط مسیر می رسد انرژی او کم تر می شود، و رسیدن به هدف برای اودشوار می شود.

بنابراین باید در مطالعه مدیریت داشت تا انگیزه تا انتهای مسیر حفظ شود .

نکته قابل توجه:

این نکته در شروع یادگیری زبان انگلیسی  قابل ذکر است،

که در مطالعه زبان انگلیسی هیچ نهایتی وجود ندارد.

نهایی ترین هدف بستگی به نیاز ما از مطالعه دارد.

این امکان وجود دارد بعضی از افراد درشروع یادگیری زبان انگلیسی برخلاف بقیه که با انگیزه شروع می کنند میوس وناامید باشند.

با خود بگویند من تا حالا کاری نکردم، از خیلی ها عقب هستم و …ولی همین که الان در حال مطالعه این مقاله هستین یعنی ابتدای کار هستید و تصمیم به شروع دارید.

 

در هنگام شروع یادگیری زبان انگلیسی چرا به نتیجه نمیرسم؟

اختصاص زمان بسیار زیاد در گوگل و جستجو برای بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی نیز جزو عمل کردن محسوب نمی‌شود، زیرا صدها هزار صفحه در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی در اینترنت وجود دارد و هزاران محصول مختلف آموزشی برای یادگیری زبان انگلیسی یافت می‌شود که هیچ‌وقت نمی‌توانی همه‌ی آن‌ها را مطالعه و بازنگری کنی.

شروع یادگیری زبان انگلیسی

مشکل اصلی اینجاست که با توجه به حجم بسیار زیادی از اطلاعات که در اینترنت وجود دارد اتخاذ تصمیمی درست برای انتخاب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت است. به‌ویژه زمانی که برخی از پیشنهادها بسیار متناقض به نظر می‌رسد. به‌عنوان‌مثال برخی فلش کارت‌ها را روش مناسبی برای حفظ کردن لغات انگلیسی می‌دانند، برخی خیر. گروهی میگویند گرامر مهم‌تر است، گروهی دیگر میگویند لغت مهم‌تر است. گروهی بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی را کتاب‌های گرامری و لغت می‌دانند، گروهی دیگر کتاب‌های قصه را قبول دارند. خلاصه‌ی اینکه نظریات در این رابطه بسیار زیاد است و هیچ‌کدام هم به‌طور مطلق غلط یا درست نیستند. بنابراین گیر افتادن در دام یافتن بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی و صرف ده‌ها ساعت وقت برای آن، تنها باعث می‌شود که خسته‌تر شوی و احتمالاً یادگیری خود را متوقف کنی.

 

میتونی نرم افزارمون رو هم دانلود کنی و باهاش زبانت رو تقویت کنی!

 

انگلیسی را از کجا شروع کن

اصلاً نگران این نباشید که  از کجا شروع کنم یا وقتی‌که می‌توانین الآن اختصاص دهید بسیار کم است. اصلاً نگران روش آموزشی نباشید . فقط شروع کنید. شروع کنید به یادگرفتن، خواندن، شنیدن، و برقراری ارتباط . وقتی اولین قدم را که برداری همه‌چیز رفته‌رفته درست می‌شود.  همین حالا شروع کن!

  1. کتاب غیر درسی

    نظریات پروفسور کرشن:آقای پروفسور “استفان کرشن”، که یکی از بزرگ‌ترین زبان‌شناسان حال حاضر دنیا است، یک سخنرانی در رابطه با یادگیری زبان با استفاده از کتب غیر درسی داشته است؛ ایشان تایید می‌کند که خواندن کتاب‌های جذاب غیر درسی، برای یادگیری زبان انگلیسی، خیلی بهتر از خواندن کتب آموزشی است.

  2. کتاب‌های گویای زبان انگلیسی:

    خواندن کتاب به‌صورت مطالعه‌ی آزاد بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است. ولی بالاتر و بهتر از آن کتاب‌های گویای زبان انگلیسی است. به‌ویژه اگر هردو را باهم داشته باشید یعنی اگر هم کتاب را داشته باشید و هم کتاب گویا، می‌توانید همزمان هم بخوانید و هم بشنوید. یعنی یک تیر دو نشان. تقویت دو مهارت بنیادین زبان انگلیسی به‌طور همزمان. بعد از هر بار شنیدن جمله که کتاب گویا، خودتان با صدای بلند همان جمله را بخوانید.

برای دانلود پی دی اف کلیک کنید.

 

شروع یادگیری زبان انگلیسی

لینک های مرتبط:

زبان آموز مبتدی

فانگلیش

نرم افزار فانگلیش

یادگیری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *